More Website Templates @ TemplateMonster.com - February04, 2013!

Відділення новонароджених

 
Завідувач відділення новонароджених – Скороход Ірина Юріївна.
 

Відділення новонароджених функціонує за принципом цілодобового спільного перебування матері та дитини. Це одно-, дво-, максимум тримісні палати спільного перебування в післяпологовому відділенні де є все, що необхідне, щоб мама і малюк після пологів відчували себе комфортно.

Окремо виділена відповідно оснащена палата інтенсивного спостереження та лікування для новонароджених. Сюди госпіталізуються діти, що потребують надання невідкладної медичної допомоги з приводу життєво загрозливих станів та, або ті, що потребують особливих умов виходжування і більш ретельного спостереження. Але навіть у таких ситуаціях, батьки дитини мають змогу цілодобово відвідувати дитину, знаходитись з нею поряд, торкатися, брати участь у догляді та отримують повну інформацію про стан немовляти та тактику його обстеження та лікування.

Принцип спільного перебування матері та дитини в нашому пологовому будинку впроваджений та  діє і до переведення до післяпологового відділення, починаючи ще з пологової зали.

Протягом перших 30 секунд після пологів акушерка перерізає пуповину. Потім лікар-неонатолог проводить первинну оцінку стану малюка та приймає рішення про те, чи потребує малюк реанімації чи ні, проводить оцінку за шкалою Апгар. Якщо все добре, то малюка залишають у контакті шкіра до шкіри з матір’ю мінімум на 2 години. Якщо присутній батько дитини, він залучається до першого одягання та обсушування немовляти. За цей час у діток прокидається апетит, і вони починають шукати мамині груди. Це сигнал до того, що малюка пора прикласти до грудей. Прикладання до грудей протягом перших 30 хвилин після пологів має дуже велике значення для здоров’я малюка. Саме цей проміжок часу кращим чином підходить для запуску вироблення гормонів, що відповідають за синтез і виділення молока. Новонароджена дитина отримує молозиво, яке за своєю суттю є коктейлем з імуноглобулінів, гормонів і вітамінів та інших корисних речовин, таких необхідних для дитини

Протягом перших двох годин, поки мама і малюк перебувають в пологовому залі малюкові обов’язково як мінімум два рази вимірюють температуру тіла: через 30 хвилин після пологів і перед переведенням в післяпологову палату. Це необхідно для профілактики гіпотермії, яка дуже небезпечна для новонароджених. Термометрію проводять електронним термометром, бо він краще фіксує знижену температуру у дитини.

Приблизно через одну годину після пологів, але обов’язково після контакту «очі в очі» між матір’ю і дитиною, акушерка обробляє малюкові очі для профілактики кон’юнктивіту, який може стати причиною розвитку сліпоти у дитини.

Перед переведенням в палату спільного перебування, дитину зважують, вимірюють довжину тіла і окружність голови, накладають одноразовий затискач на залишок пуповини, надягають бірочки на ручки з ім’ям матері та датою пологів, вагою і статтю дитини і одягають у домашній одяг (сорочечка, повзунки, шапочка, шкарпетки).

Якщо пологи відбулися шляхом кесаревого розтину, контакт «шкіра до шкіри» може бути здійснений батьком дитини або іншою близькою людиною, яка присутня на пологах. Крім того, у випадку оперативних пологів, за умови, якщо стан матері дозволяє та вона досить впевнено себе почуває, спільне перебування з дитиною в одній палаті також можливе з першої доби.

Лікар-неонатолог в палаті спільного перебування проводить повний огляд новонародженої дитини та обговорює його результати з мамою.

Під час перебування в стаціонарі, (якщо немає протипоказань) виконується імунізація дитини згідно з національним календарем щеплень (від гепатиту В та туберкульозу). Всі щеплення проводяться після отримання згоди батьків Від гепатиту В дитину вакцинують у першу добу життя, а від туберкульозу (вакциною БЦЖ) у віці більше ніж 2 доби до виписки з пологового стаціонару.

Крім того, у віці понад 48 годин після народження у дитини з п’ятки беруть кров для аналізу на вроджені захворювання – фенілкетонурію, гіпотиреоз, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. Результат цих аналізів прийде вже за місцем проживання.

Всі необхідні процедури, щеплення, фототерапія(з метою лікування жовтяниці) проводяться в палатах спільного перебування матері та дитини

Неонатолог оглядає дитину щоденно в палаті в присутності матері, щоб контролювати процес адаптації дитини до нових умов життя. Обов’язково проводиться вимір температури тіла дитини (двічі на день), контроль сечовипускань і стільця, а також процесу грудного вигодовування. Дитяча медична сестра навчає матір догляду за новонародженим, розповідає матері про його самопочуття, відповідає на запитання. навчає правильно харчуватись в період грудного вигодовування, як годувати малюка, доглядати та дотримуватись основних гігієнічних правил, на що звертати найбільшу увагу до та після виписки додому, як діяти у випадку, коли виникають труднощі в грудному вигодовуванні, «загрозливі симптоми» у матері або дитини. Весь догляд за немовлям мама здійснює сама, що теж важливо, адже вдома вона зможе відчувати себе більш впевненою. Заохочується активна участь сім’ї в догляді за новонародженим. Не схвалюється під час грудного вигодування використання засобів, що імітують материнські груди (соски, пустушки).

За умови неускладненого перебігу післяпологового періоду у породіллі та раннього неонатального періоду у новонародженого, а також при позитивній динаміці збільшення маси тіла немовляти, матір з дитиною можуть бути виписані додому на 3-6-у добу після пологів. Лікарі відділення проводять консультування з питань грудного вигодовування і після виписки з пологового відділення.

Оснащення відділення новонароджених:

  • сучасні дихальні апарати, кювези для інтенсивної терапії та відкриті реанімаційні системи;
  • лампи для лікування жовтяниці;
  • багатофункціональні монітори та інш.

[su_custom_gallery source=”media: 3825,3826,3827″ limit=”12″ link=”lightbox” target=”blank” width=”210″ height=”250″]

ТРАНСПОРТНЫЙ РЕСПИРАТОР ДЛЯ НОВОРОЖДЕННЫХ BR-100

 

Транспортный респиратор для новорожденных BR-100 – это надежное устройство, обеспечивающее дыхание ребенка с содержанием кислорода до 100%. Временно поддерживаемое дыхание младенца полностью совместимо с его естественным дыханием.

Аппарат представляет собой реанимационное устройство, с помощью которого можно регулировать пик давления на вдохе и поддерживать постоянное и равномерное положительное давление на выдохе.

Аппарат безопасно наполнит лёгкие ребёнка и обеспечит оптимальную оксигенацию, подавая с каждым вдохом постоянное давление. Это позволит избежать рисков, связанных с недостаточным или чрезмерным наполнением легких при неконтролируемом давлении.

top