More Website Templates @ TemplateMonster.com - February04, 2013!

Кабінет ультразвукової діагностики

Ультразвукова діагностика – є однією з найточніших, інформативних, сучасних і технологічних методик досліджень в акушерстві та гінекології.

Сам датчик приладу УЗД працює на подачу сигналу менше одного відсотка часу, в основному він приймає сигнал. Саме тому ультразвукова діагностика вважається однією з найбезпечніших методів діагностики, не тільки для самої жінки, але і для ще не народженого малюка, і може застосовуватися неодноразово.

У нашому пологовому будинку кабінет ультразвукової діагностики розташовується на 1-му поверсі пологового будинку і оснащений сучасним діагностичним апаратом експертного класу.

У нашій клініці Вам доступні найбільш ефективні з нових технологій УЗД-діагностики .:

Гінекологічне УЗД.

• Трансабдомінальне гінекологічне УЗД (через живіт) має більш низькі діагностичні можливості в порівнянні з вагінальним. Застосовується, в основному, при неможливості провести трансвагинальное обстеження. Має значні незручності через необхідність обов’язкового наповнення сечового міхура. Для проведення цього виду УЗД за 2 години до дослідження випийте не менш 1 літра негазованої рідини

• УЗД гінекологічне трансвагінальне. На сьогоднішній день є «золотим» стандартом в комплексному гінекологічному огляді жінки. Трансвагинальное гінекологічне УЗД уточнює тип патології: зміни в анатомії, наслідки гормональних розладів, запальні процеси і процеси кістообразованіе, пухлини і причини безпліддя. На відміну від трансабдоминального УЗД, цей вид гінекологічного обстеження не потребує наповненого сечового міхура.

• Менструація або кров’янисті виділення можуть перешкодити розглянути внутрішню частину матки, але якщо мета УЗД оцінка стану стінок матки або яєчників, то можна робити УЗД і під час менструації. Гінекологічне УЗД бажано проходити в першу фазу менструального циклу (7 – 8 день від початку менструації), так як саме в цей період обстеження буде найбільш інформативним. Жінкам в періоді менопаузи проходити обстеження можна в будь-який день місяця.

УЗД в акушерстві

• І триместр. УЗД в І триместрі вагітності необхідно пройти в період з 11 тижнів. 1 дн. по 13 тижнів 6 днів. вагітності. У цей період УЗД проводять для встановлення точного терміну вагітності, виявлення грубих пороків розвитку плода, вад скелета, центральної нервової системи, кінцівок. Виявляються первинні хромосомні патології, які вже в іншому терміні вагітності можуть бути не діагностуються.

• ІІ триместр. УЗД у ІІ триместрі вагітності необхідно пройти в період з 18 по 21 тиждень вагітності. В ході обстеження лікар робить безліч вимірів, які виявляють або виключають вади розвитку внутрішніх органів і систем, оцінюється пропорційність розвитку плода і чи відповідає розмір плода встановленого терміну вагітності. Лікар проводить визначення ультразвукових хромосомних маркерів. У цей період можна визначити стать майбутньої дитини.

• IІІ триместр. Терміни проведення УЗД в ІІІ триместрі вагітності визначають індивідуально. УЗД в зазначеному терміні важливо з точки зору підготовки до пологів. УЗД в цей період необхідно для виявлення вад розвитку плоду виявляються на пізніх термінах вагітності, робиться оцінка рухової активності плода, оцінюється пропорційність розвитку, визначається маса майбутньої дитини і його стан на момент огляду.

Визначення біофізичного профілю плода – це комплексна оцінка даних УЗД в реальному часі, що дозволяє судити про стан плода. Проводиться визначення біофізпрофіля після 30 тижнів в процесі обстеження УЗД.

Біофізичний профіль плода включає кілька параметрів (дихальні рухи, рухи плода, тонус плода, оцінка кількості навколоплідних вод, плацента, КТГ)

Допплерометрия в акушерстві

Допплерометрия є методом пренатальної діагностики і являє собою різновид ультразвукового дослідження. Дана процедура нешкідлива і безболісна як для плода, так і для матері. Проводиться дослідження окремо або одночасно з УЗД. За допомогою допплерометрії оцінюється стан судин системи мати-плацента-плід. Допплерометрия при вагітності дає можливість визначити швидкість і напрямок кровотоку в судинах плода, пуповини і матки. Допплерометрия може виявити такі ускладнення і захворювання, як відшарування плаценти, обвиття пуповиною, порушення функцій судин плаценти, пороки серця плоду та ін. Акушери рекомендують своєчасно проводити допплерометрию, коли порушення слабо виражені, немає ускладнень. Перші терміни досліджень 20-24 тижні, це дозволяє виявити гестоз, внутрішньоутробну гіпоксію, затримку розвитку плода. Планове дослідження на 30-34 тижні для загальної оцінки стану плода. Чим раніше вдасться виявити порушення кровотоку, тим легше буде їх усунути і, тим самим, уникнути ускладнень.Фолікулометрія.

Фолікулометрія – вид ультразвукової діагностики, який проводиться з 11-13 день менструального циклу, метою якої є відстеження зростання фолікула і наявність овуляції. Фолікулометрія проводиться кілька разів в зазначені дні циклу, певні лікарем-діагностом. Ця процедура дозволяє підтвердити повноцінність або неповноцінність дозрівають яйцеклітин для зачаття. Фолікулометрія – ефективний і надійний спосіб визначення овуляції, її рекомендують пройти жінкам, з діагнозом безпліддя або порушеннями менструального циклу.

УЗД молочних залоз

УЗД молочних залоз, на сьогоднішній день, є найбільш доступним, безпечний, безболісний і досить інформативний метод діагностики захворювань молочних залоз. Проводити УЗД молочних залоз обов’язково як мінімум один раз на рік, навіть в тих випадках, коли клінічні прояви і скарги відсутні. Найбільш ефективним є на 7-10 день менструального циклу. Відсутність шкідливого випромінювання дозволяє проводити УЗД грудей в будь-якому віці, навіть у вагітних жінок і матерів-годувальниць.

Ультразвукове дослідження молочних залоз рекомендується жінкам до 45 років, а також в старшому віці як доповнення до мамографії з метою уточнення діагнозу.

Перевага методу УЗД молочних залоз полягає в тому, що він дозволяє лікарю побачити всі ділянки молочної залози розташовані поблизу грудної стінки або важкодоступні для рентгенівського дослідження.

Цей метод діагностики вивчає, уточнює і спостерігає в динаміці анатомічні особливості, гормональні порушення (мастопатія), процеси утворення пухлин і кіст в молочній залозі. За допомогою цього обстеження у лікаря є можливість відстежувати результати як консервативного, так і оперативного лікування.

УЗД нирок і сечового міхура

УЗД нирок оцінює анатомічні особливості (форму, розташування) нирок, визначає наявність конкрементів і їх вплив на стан нирки. Обстеження дозволяє виключити наявність вогнищевих змін в нирках (пухлин, кіст), оцінити зміни структури нирок на тлі хронічних запальних процесів і оцінюється рухливість нирок, яка може бути обмежена при запаленнях.

УЗД сечового міхура – діагностичний метод високої точності, що дозволяє отримати повну інформацію про стан сечового міхура, оцінити його обсяг, розміри, стінки, контури, обсяг залишкової сечі після сечовипускання, а також дослідити тканини, що оточують сечовий міхур. Обстеження дозволяє виключити наявність дивертикулів стінки сечового міхура і новоутворень в просвіті сечового міхура (пухлин, конкрементів).

УЗД нирок виконується натщесерце і з повним сечовим міхуром.

УЗД щитовидної залози

Ультразвукове обстеження щитовидної залози дозволяє вивчити розташування, розміри і структуру щитовидної залози. Застосовується для виявлення гіпо- та гіперфункції щитовидної залози, гострого або хронічного тиреоїдиту (запалення щитовидної залози), кіст, вузлів щитовидної залози та інших патологій. Якоїсь спеціальної підготовки цей вид обстеження не потребує.

[TS_VCSC_Lightbox_Gallery content_alternate=”true” content_images=”2938,2937,2936,2935″][/TS_VCSC_Lightbox_Gallery]

Лікарі ультразвукової діагностики: Антонюк І.Л. Дівєєв Ю.В.

top